چه غذاهایی را نباید در دوران قاعدگی بخوریم؟ | بروز وب | اخبار جدید, مدل جدید لباس, سیو و کرک بازی, دانلود موزیک جدید
بروزترین:

چه غذاهایی را نباید در دوران قاعدگی بخوریم؟

ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که چه غذاهایی را نیاید در دوران قاعدگی بخوریم؟ | بروز وب

what-foods-should-we-eat-during-menstruation

چه غذاهایی را نباید در دوران قاعدگی بخوریم؟

غلات:
بسیاری از غلاتی که ما به صورت روزمره استفاده می کنیم دارای قند ساده ای هستند که به سرعت در خون وارد شده و تحلیل می روند همانگونه که می دانید افت قند خون در این دوران بسیار شایع است پس مواد غذایی همچون برنج سفید, نان سفید, پاستا و مواد غذایی حاوی آرد سفید را تا پایان دوران قاعدگی تا حد امکان مصرف نکنید.
تمام مواد ذکر شده در بالا را با مواد غذایی که ارزش غذایی مستحکم تر و ماندگارتری دارند جا به جا کنید. مثل نان های قهوه ای و..
کافئین را خط بزنید:
آیا شما م به مصرف مواد کافئین دار همچون چای و قهوه و .. اعتیاد دارید. همین الان تصمصیم به ترک این اعتیاد در دوران قاعدگی بگیرید چرا که کافئین حالتی نا آرام برای عظلات به وجود می اورد که در دوران قاعدگی درد شما را بیشتر می کند.
فست فودها را فراموش کنید:
مصرف نکردن فست فودها همیشه توصیه می شود که در این دوران با تاکیید بیشتری به نخوردن آن می پردازیم. همانطور که واقفید استرس یک اصل بزرگ در تقویت حالات نا خوشایند جسمی است و از آنجا که دوران قاعدگی هم پر از دردهای ناخوشایند است و فست فودها غذاهایی استرس زا هستند با رابطه بین ای دو خود تصمیم بگیرید.
تنقلات مصرف نکنید:
از آنجا که تنقلات سرشار از قند ها و نمک هایی هستند که  به طور طبیعی در کارکرد طبیعی ارگان های بدن اختلال ایجاد می کنند مصرف آنها توصیه نمی شود. درد شایع دوران قاعدگی دردی مزمن در اطراف ناحیه شکم است بهتر است بدانید که نمک و سدیم موجود در تنقلات این درد را با فراهم آوردن حس پر بودن شکم تشدید می کنند.
در مصرف چربی ها احتیاط کنید:
مواد غذایی با جربی های بالا و به خصوص چربی های حیوانی مانند روغن حیوانی, کره, پنیر پرچرب و… عملکرد پروستاگلانین هورمونی که انجام دهنده و ایفا کننده نقش اصلی در دوران قاعدگی است را بر هم ریخته و در زمان دفع ایجاد درد می کند.
بهترین روغن ها برای این دوران باز هم مانند همیشه روغن های طبیعی و پر خاصیت زیتون و نارگیل هستند.
بستنی :
بستنی و انواع خوراکی های سرد با افزایش سردی مزاج دل درد را شدت می بخشد و دلپبچگی را به درد دوران قاعدگی می افزاید.

راه های کاهش درد قاعدگی

راه های کاهش درد عادت ماهانه

راه های کاهش درد پریود

تشریح کامل انواع ناتوانی های جنسی

منبع : نمناک

به اشتراک بگذاریدShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg thisShare on StumbleUponEmail this to someone

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*