گردنبند GPS برای یوزپلنگ های ایرانی | بروز وب | اخبار جدید, مدل جدید لباس, سیو و کرک بازی, دانلود موزیک جدید
بروزترین:

گردنبند GPS برای یوزپلنگ های ایرانی

از پاییز امسال قرار است یوزپلنگ های ایرانی دارای گردنبند ماهواریی شوند | بروز وب

GPS for Iranian Cheetah Necklace

در گذشته فشار تحریم برای تهیه تجهیزات بیشتر از امروز بوده است، گفت: خوشبختانه مجوزی برای انجام این امر توسط سازمان جهانی حفاظت از حیات وحش از وزارت امور خارجه آمریکا اخذ شده است تا تهیه تجهیزات زیست‌محیطی اینچنینی دچار مشکلات تحریم‌ها نشود.

جوکار با اشاره به گزارش دفتر حیات وحش در خصوص زیستگاه‌های یوزپلنگ ایرانی اظهار کرد: خوشبختانه در این مناطق کاهش جمعیت طعمه یوزپلنگ نداشتیم و حتی در برخی از مناطق از جمله میاندشت شاهد افزایش طعمه‌ها مانند قوچ، میش، کل و آهو بوده‌اییم که این شرایط به دلیل فرهنگسازی و اقدامات پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی فراهم شده است.

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی همچنین در رابطه با مشاهدات یوز در مناطق گفت: در یک ماهه گذشته 20 مورد مشاهده یوز ایرانی در مشاهدات روتین در مناطق مختلف ایران داشتیم که از برخی از آنها عکسبرداری و فیلمبرداری نیز شده‌اند.

gps-for-iranian-cheetah-necklace (1)gps-for-iranian-cheetah-necklace (2)

این گردنبند حامل یک فرستنده رادیویی و یک گیرنده و فرستنده جی پی اس است و مسیرهای طی شده توسط حیوان را مشخص می‌کند. مشخص شدن مسیرهای مهاجرت حیوان جهت حفاظت از آن اهمیت دارد. نوع غذا و زمان جفت گیری حیوان از دیگر اطلاعاتی است که می توان در خصوص حیوان به دست آورد. برای نصب این گردنبند یوزپلنگ زنده‌گیری شده و پس از بیهوش کردن و نصب گردنبند مجددا رهاسازی می‌شود.

مطالب پیشنهادی

درگیری شدید جوانان برزیل با پلیس

ارتش برزیل در کمپ تیم ملی

رئیس جمهور:خبر های خوشی برای فوتبالیست ها داریم

منبع : خبرگزاری های ایران

به اشتراک بگذاریدShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg thisShare on StumbleUponEmail this to someone

یک نظر

  1. سلام
    خیلی نامردی تو به من قول دادی گفتی که برات سئو قالب میکنم
    بکلینک میدم قالب برات ردیف میکنم و …

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*