در مورد بیوپسی پستان بیشتر بدانید | بروز وب | اخبار جدید, مدل جدید لباس, سیو و کرک بازی, دانلود موزیک جدید
بروزترین:

در مورد بیوپسی پستان بیشتر بدانید

در مورد بیوپسی پستان بیشتر بدانید در این پست برای شما عزیزان مقاله ای کوتاه اما پرسود در مورد بیوپسی پستان آماده کرده ایم که هدف از این مقاله آشنایی بیشتر در مورد آن است.

breast-biopsy

دقیقترین روش تشخیص برای تومور ها نمونه برداری است که مقداری از نسوج غیر طبیعی برداشته شده و برای بررسی پاتولوژی فرستاده میشود.در بخش پاتولوژی این نسوج به طریقه خاصی رنگ آمیزی شده و توسط متخصص این رشته زیر میکروسکوپ بررسی خواهند شد.نمونه برداری به چند روش قابل انجام است :

1- نمونه برداری با عمل جراحی : در اغلب موارد با خارج کردن تمام توده همراه است و  توده‌ای که برداشته میشود جهت بررسی به بخش پاتولوژی ارسال میشود اما اگر توده خیلی بزرگ باشد فقط قسمتی  ازآن برداشته شده و جهت بررسی فرستاده میشود تا در مرحله‏ی بعد و در صورت لزوم عمل قطعی انجام شود.

۲– نمونه برداری با سوزن ظریف : در این روش با بیحسی موضعی و با استفاده از یک سرنگ معمولی چندسلول از داخل توده برداشته شده و برروی یک قطعه شیشه (لام پاتولوژی) گذاشته میشود و برای متخصص پاتولوژی ارسال میشود، این روش چون فقط سلولها بررسی میشوند،تشخیص بسیار حساس و مشکل است و گاهی برای تأییدنتیجه ،نیاز به نمونه برداری با روش دیگر نیز هست.

۳-نمونه برداری با سوزن کلفت: این روش نیز با بیحسی موضعی قابل انجام است و با استفاده از یک سوزن کلفت(تقریباً به اندازه یک  میله بافتنی)مقدار کمی از توده را  تراشیده و جهت پاتولوژی ارسال می کنند.نحوه انجام این کار در شکل و انیمیشن زیر نشان داده شده است .

نمونه برداری زیر دستگاه ماموگرافی:

توده هائیکه خیلی کوچک هستند و فقط درماموگرافی دیده میشوند اگر مشکوک باشند،زیر دستگاه ماموگرافی ( در حالت خوابیده یا نشسته )و با بیحسی موضعی نمونه برداری میشوند.

منبع : بانوی سالم

به اشتراک بگذاریدShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg thisShare on StumbleUponEmail this to someone

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*