سخنان آنجلینا جولی دردسرساز شد | بروز وب | اخبار جدید, مدل جدید لباس, سیو و کرک بازی, دانلود موزیک جدید
بروزترین:

سخنان آنجلینا جولی دردسرساز شد

شهروندان اینترنتی چینی پس از آنکه آنجلینا جولی آنگ لی، کارگردان برنده دو اسکار بهترین کارگردانی، را تایوانی خواند خواستار تحریم فیلم جدید او یعنی «شیطان صفت» شدند. | بروز وب

Angelina Jolie was troublesome words

سخنان آنجلینا جولی دردسرساز شد

در حالی که هفته گذشته آنجلینا جولی برای معرفی بازسازی جدید انیمیشن «زیبای خفته» محصول ۱۹۵۹ والت دیزنی تحت عنوان فیلم سینمایی «شیطان صفت» به شانگهای سفر کرده بود، از او در مورد تمایلش برای کار کردن با کارگردانان و بازیگران چینی پرسیده شد. او در پاسخ گفت:

مطمئن نیستم که آیا آنگ لی را هم چینی حساب می‌کنید؛ چون او تایوانی است، اما فیلمهای زیادی به زبان چینی همراه با هنرمندان و بازیگران چینی ساخته است. به نظرم کار او و بازیگرانی که در فیلمهایش ایفای نقش می‌کنند جزو دسته‌ای هستند که آشنایی زیادی با آن دارم و بسیار به آن علاقه دارم.

این نظر جولی باعث خشمگین شدن شهروندان اینترنتی چینی شد، که او را “بی مغز” خواندند و پیشبینی کردند که «شیطان صفت» با شکست سنگینی در چین مواجه شود.

با این حال شهروندان اینترنتی تایوانی جولی را به خاطر “شجاعتش” ستودند. ضمن اینکه تهیه‌کنندگان تایوانی عنوان داشتند که نظر جولی بعید است تاثیری در عملکرد «شیطان صفت» در چین داشته باشد؛ چراکه عوامل تعیین کننده در گیشه معمولا کیفیت ساخت و شیوه بازاریابی است تا چیزی دیگر.

«شیطان صفت» که با بودجه ۱۸۰ میلیون دلار ساخته شده است، از آغاز به کارش در تاریخ ۳۰ مه (۹ خرداد) تا کنون با فروش ۱۲۷ میلیون دلار در آمریکا و بیش از ۲۰۸ میلیون دلار در خارج از مرزهای این کشور به موفقیت بزرگی در فروش در سرتاسر دنیا دست یافته است.

جولی در این سفر به شانگهای با همسرش برد پیت همراه بود، که به واسطه حضور در فیلم «۷ سال در تبت» از سال ۲۰۰۷ تا کنون به واسطه ارتباط این فیلم با استقلال تبت مجوز ورود به چین را نداشته است.

ملیت آنگ لی همواره موضوع حساسی برای چین بوده است. پدر و مادر لی اصالتا اهل جمهوری خلق چین هستند، اما او در چین تایپه (تایوان) به دنیا آمده است و به دفعات خود را تایوانی معرفی کرده است. بخشهای زیادی از «زندگی پای» که دومین جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای آنگ لی به ارمغان آورد، در تایچونگ در مرکز تایوان و با عوامل محلی فیلمبرداری شد و آنگ لی به هنگام دریافت اسکارش از ایشان قدردانی نمود.

گرچه لی هم اکنون ساکن ایالات متحده است، همواره تایوان را خانه خود دانسته است. در مصاحبه‌ای که سال گذشته با گاردین انجام داده بود عنوان کرد:

فیلمبرداری «زندگی پای» در تایوان جنبه احساسی زیادی برای من داشت. همه دوست داشتند کمکی کنند و آن را به انجام رسانند. پشتیبانی‌های معنوی و مادی زیادی صورت گرفت و [این مردم] عشق زیادی نثار من کردند. مثل این بود که دور دنیا را چرخیده باشم و دوباره سر جای اولم بازگشته باشم. یک سفر و بازگشت به خانه بود.

در مه گذشته نیز او در یادداشتی دلتنگی و علاقه وافرش به تایوان را ابراز کرده بود و پیوندهای خود با تایوان را بسیار عمیق و محکم توصیف کرده بود:

من به تایوانی بودن خود بی نهایت افتخار می‌کنم.

مطالب پیشنهادی

زمانهای پخش مسابقه های جام جهانی از سیمای ایران

دانلود فیلم بزرگ مرد کوچک

مسی دوباره توسط پلیس اسپانیا بازجویی خواهد شد

بازنشر : بروزوب

به اشتراک بگذاریدShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg thisShare on StumbleUponEmail this to someone

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*